Çocuklar küçük yaşlardan itibaren çizmeyi öğrenmeli mi?

Comments · 293 Views

Genellikle, bir kişinin sanatsal yönleri, az ya da çok, bahşedilmiş yetenekler tarafından "yönetilir". Bu nedenle, muhtemelen her ebeveynin çocuğunun çizmeyi öğrenmesine izin verip vermemeye karar verirken merak ettiği şey, çocuğunun bu konuda yetenekli olup olm

Çocuklar küçük yaşlardan itibaren çizmeyi öğrenmeli mi?

Bazı insanlar sanat eğitimini bir lüks olarak görse de, yaratıcı etkinlikler, ebeveynlerin çocuklarına zihinlerini “yerleştirme” konusunda yardımcı olabilecekleri yaşa uygun bir yoldur. Yaratıcı olmayı ve görsel estetiği takdir etmeyi öğrenmek, büyüdükçe gelecek nesil çocukların gelişimi için her zamankinden daha önemli olabilir.

Anneler ve babalar, çocuklarınızı küçük yaşlardan itibaren ders çizmeye göndermeniz için 5 özel neden bulmak için Art Garden School ile oturalım.

1. Estetiği algılama yeteneğini geliştirmeye yardımcı olmak için çocuğunuzun erken çizmeyi öğrenmesine izin verin
Çizim, çocuklarda hayal gücünü geliştirmeye katkıda bulunur.

Zengin bir hayal gücü, yaratıcılığı ve iletişim becerilerini artırmaya yardımcı olan şeydir - herhangi bir çocuğun sahip olabileceği iki temel bileşen. Hayal kurarken kendi senaryolarını oluşturup rol yapabilirler, böylece daha sonra daha bağımsız ve ilerici olurlar.

Eşleşecek ve uyumlu hale getirilecek renklerin seçimi, çocukların güzelliği tanımasına yardımcı olur. Böylece ebeveynler çocuklarının yeteneklerini ve estetik anlayışını fark edebilirler. Bu nedenle, çocuğun çizimi anlaşılması zor ayrıntılara sahip olsa bile, ebeveynler yine de memnun hissetmeli ve çocuğu övmelidir, çünkü çocuk soyut düşüncesini beslemeyi öğrenmektedir.

2. Çizmeyi erken öğrenen çocuklar duygularını ifade etmede daha iyidir
Çizim, çocuğun etrafındaki dünyayla bir iletişim kanalı olarak kabul edilir.

Günümüzün modern yetişkinlerinde görülmesi kolay olan bir şey, insanların daha önce çok fazla saklanmak ve bastırmak zorunda kaldıklarında duygularını ifade etmekte genellikle zorlandıklarıdır. Çizim, içsel duygularınızla yeniden bağlantı kurmanın ve onları ifade etmeyi öğrenmenin bir yoludur.

Bu nedenle, çocuğunuza erken yaşta çizmeyi öğrenmeye başlamak, çocuğunuza bu gerekli beceriyi erken yaşlardan itibaren kazandırma fırsatı verdiğiniz anlamına gelir. Kullandığı renkler, çizdiği karalamalar, vb. çocukların hissettikleri hakkında “konuşmalarına” yardımcı olmak için harika şeylerdir ve büyüdükçe bunu yapmalarını kolaylaştırır.

Daha fazla gör: https://www.buzzfeed.com/boyama/aocuklar-iain-en-gazel-10-prenses-elsa-boyama-s-2gco74ktcp

3. Hafızayı eğitmeye yardımcı olur
Resim yapmak, çocukların görme ve çevrelerindeki dünyayı gözlemleme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Çocuklar çizim yaparken nesneleri ve olayları gözlemleyerek, bilgi depolayarak ve prizmaları aracılığıyla ifade ederek öğrenmek zorundadırlar. Bu aktivite hafızayı eğitmeye yardımcı olur.

Resim yapmak, çocukların çevrelerindeki dünyayı gözlemleme ve görme becerilerini uygulamalarına yardımcı olur.

Yetişkinlerde, görüntülerin ve hafıza kapasitesinin alaka düzeyini anlamamıza yardımcı olacak daha spesifik bir ifade, çoğu insanın görsel bir içeriği (grafik, infografik, …) hatırlamanın, aynı içeriği ezberlemekten ve onu yazılı veya yazılı olarak ifade etmekten daha kolay olduğunu kabul etmesidir.

4. Akademik konuları öğrenirken çocuğunuzun daha iyi gelişmesine yardımcı olun
Çoğu ebeveyn, çocuklarının resim yapma becerisine sahip değilse, resim yapmayı öğrenmenin yardımcı olmayacağını düşündükleri için, çocuklarına resim çizmeyi öğrenmelerine izin verip vermemelerini sıklıkla merak ederler. Ancak ebeveynler "yanlışlıkla" sanat okumak için acele etmiyorlar, sadece sanatsal yeteneklere hizmet ediyor.

Birçok çalışma, resmin (veya genel olarak sanatın) diğer başarılarla - özellikle de doğa bilimleri çalışmalarındaki - korelasyonunu göstermiştir.

Resim, çocukların çok boyutlu düşünme ve duyusal yeteneklerini artırmanın ve böylece daha sonra daha iyi öğrenmelerine yardımcı olmanın eğitici bir yolu olarak kabul edilir.
Yeni çağın güzel sanatlar, özellikle görsel sanatlar kavramı, bir çocuğun yeteneğini gerektirmediği gibi, çocuğun geleceğine veya sanat kariyerine de yön vermemektedir. Bu, çocukların daha sonra daha iyi öğrenmelerine yardımcı olabilecek çok boyutlu düşünmelerini ve alıcılıklarını artırmanın eğitici bir yolu olarak görülebilir.

Ayrıca çocuklar gerçekten bir sanatla uğraşmak istiyorsa, bu konu çocukların oyun oynamak ya da televizyon izlemek yerine sağlıklı bir eğlence şekline sahip olmalarına yardımcı olmanın bir yolu olacaktır.

5. Erken çizmeyi öğrenmek, çocukların daha özgüvenli olmalarına yardımcı olur
Vietnam da dahil olmak üzere Asyalı çocuklar yetişkin olduklarında hemen hemen hepsi özgüven konusunda zorluklarla karşılaşıyor. Bunda eski dönemin “ben”ine pek saygı duyulmayan eğitim anlayışı etkili bir faktördür.

Çocuklar için mevcut eğitim kavramı ve yönü, bu eksik değerleri düzeltmek için yavaş yavaş değişti. Çocuklara kendilerine inanmayı öğretmek çok önemlidir. Ve çocuklar için, farkındalıkları henüz çok olgunlaşmamışken, bu değerleri çocuklarına aktaracak tabloları seçmek, ebeveynlerin akıllıca bir seçimidir.

Çizdiğim resimler de benim için büyük bir başarı oldu. Bu nedenle, ebeveynler, lütfen kabul edin ve çocuklarınızı övün. Bu iltifatların çocuğunuzun gelişimi üzerinde büyük bir olumlu etkisi vardır.

Daha fazla gör: http://gitlab.bios.au.dk/-/snippets/1740

Çocuklar ilk kez boya kalemleri, boya kalemleri ve keçeli kalemler aracılığıyla renk kartelasına maruz kalırlar. Mavi, sarı, kırmızı, pembe arasındaki farkı anlamaya başlarlar… Farklı renkleri kullanmak, renk kombinasyonlarını keşfetmeleri için de bir fırsattır. Bu aynı zamanda çocuğu daha az bilinen renklere de işaret eder. Paletleri erken öğrenen çocuklar için renkleri oluşturup karıştırmaktan daha kolaydır.

Ebeveynler, Boyama Elsa adresinde mevcut Elsa boyama sayfalarına göz atabilir.

Comments