Doraemon'daki karakterlerin isimleri nelerdir?

Comments · 201 Views

Doraemon'un "sert bir hayranı" veya öğrenmeye başlayan "yeni bir mat" olarak, bu ünlü mangadaki tüm karakterleri zaten biliyor musunuz?

Doraemon'un "sert bir hayranı" veya öğrenmeye başlayan "yeni bir mat" olarak, bu ünlü mangadaki tüm karakterleri zaten biliyor musunuz?

Doraemon

Doraemon (Doraemon), 3 Eylül 2112'de Matsushiba robot fabrikasında doğan eserin ana karakteridir. Nobita'nın torunu Sewashi'nin daveti üzerine, büyük büyükbabası Nobita'nın gelecek için kaderini değiştirmesine yardım etmesi için midesinin önünde birçok uygun hazine içeren dört boyutlu bir uzay torbasıyla geçmişe döner.

Nobita

7 Ağustos 1962 doğumlu Nobi Nobita (Nobita), Doraemon'un en iyi arkadaşı, aynı zamanda yazarın hayatın her alanında başarısız olan bir çocuk olarak inşa ettiği hikayenin ana karakteridir. Çalışmak için tembel, tembel, eğlenceli, beceriksiz, zayıf, sporda kötü ve genellikle sınıfının en kötüsü (önceden arka arkaya 7 test kaydı vardı), bazen oldukça aptal. Günlük hayatında sık sık birçok talihsizlikle karşılaşır; Okuldayken öğretmeni tarafından azarlandı, eve geldiğinde annesi onu azarladı, sokakta bir köpek tarafından ısırıldığında, Gian ve Suneo tarafından zorbalık edildiğinde ya da kanalizasyona düştüğünde.

Nobita'nın tam adı Nobi Nobita'dır, aile adı Nobi ve ilk adı Nobita'dır. Adı, babasının adındaki (Nobisuke) "Nobi" ile annesinin adındaki (Tamako) "ta"nın birleşimidir. Japonca'da "Nobi" sınırın ötesinde anlamına gelir ve "ta" bilgelik için kanjidir. Nobita aynı zamanda iyileştirme, geliştirme, olgunluk anlamına gelen "nobi-ru" kelimesinin geçmiş zamanıdır. Burada yazar ayrıca Nobi kelimesini iki kez tekrarlarken, zeka sınırlarının ötesinde zeka anlamında bir kelime oyunu kullanır.

Minamoto Shizuka

Shizuka (Vietnamca adı: Xuka), 2 Mayıs 1962'de doğdu. Nobita'nın sınıf arkadaşıydı ve daha sonra Doraemon'un kaderi değiştiren etkisi sayesinde Nobita'nın karısı oldu. Tam adı Minamoto Shizuka'dır. Minamoto kaynaklanmak, kaynaklanmak demektir. Shizuka, sessizlik, dinginlik, sakinlik anlamına gelen tam anlamlı bir kelimedir. Ancak sondaki "ka" kelimesinin birçok anlamı vardır, en çok kullanılan anlamı güzel, iyi, mükemmeldir. "Ka" aynı zamanda koku anlamına da gelir. Shizuka'nın adı tam anlamıyla "iyi barışın kaynağı" anlamına gelir.

Jaian

Jaian (Chaien) 15 Haziran 1962'de doğdu. Sınıf arkadaşı ve zorba Nobita'nın yanı sıra sokaktaki diğer birçok çocuk. Jaian, Judoda iyi ve çok güçlü (Jaian takma adı İngilizce "Dev" anlamına gelen "Giant" kelimesinden gelir), agresif, otoriter ve çok kolay heyecanlanabilen iri şişman bir çocuk.

Sık sık Jaian olarak anılsa da, aslında adı Gouda Takeshi'dir. İçinde "Gou" güçlü anlamına gelir ve "Takeshi" yumruk anlamına gelir. Jaian'ın adı kanji ile yazıldığında, güçlü kişiliğini ve dövüşmede iyi olduğunu gösteren "Wu" olur.

Honekawa Suneo

Nobita'nın 28 Şubat 1962 doğumlu sınıf arkadaşı Suneo (Xeko), ağzı gerçekten sivri olduğu için genellikle sivri gagalı Suneo olarak anılan zengin bir adamdır. ailesinin zenginliğini, biraz hain ve dedikodu yapmayı sever. Kendisini her zaman yakışıklı görür ve boyunun kısalığından da şikayet eder. Zengin ve güçlü bir aileye sahip olmasına rağmen, Suneo zaman zaman çok açgözlü ve acımasızdır.

Suneo'nun tam adı Honekawa Suneo'dur ve Suneo, her ikisi de somurtkan anlamına gelen "Sune" ve "O" olmak üzere iki kelimeden oluşur. Honekawa soyadı "Bit" ve "Kawa" olmak üzere iki kelimeden oluşur. "Bit" kemik, "Kawa" deri anlamına gelir. Böylece, Honekawa bir deri bir kemiktir, incedir. Honekawa Suneo somurtkan sıska bir çocuktur.

Yukarıda Doraemon'daki ana karakterler hakkında en eksiksiz bilgiler bulunmaktadır. Umarım bu bilgiler okuyucular için faydalı olacaktır.

Comments